PODCAST
Lekkomówni
Featured Episode
Becoming a Divi Web Designer
Cras luctus ornare est, sed pharetra mauris vestibulum in. In nulla sem. Consectetur et tristique non, pulvinar preti. Cras luctus ornare est, sed pharetra mauris vestibulum in. In nulla sem.
Season 2, Episode 4 | 38min
Jak zaangażować odbiorców przemówienia – najważniejsza zasada
Kiedy wchodzimy na scenę, żeby wygłosić przemówienie, zwykle zależy nam, żeby publiczność zaangażowała się w nasze wystąpienie. Nie zawsze będzie to oznaczało aktywną dyskusję – formą zaangażowania jest również na przykład uważne słuchanie. Co możemy zrobić, żeby osiągnąć ten cel?
7 podcastów, z których warto uczyć się przemawiania
W tym artykule znajdziesz podcasty, dzięki którym możesz rozwijać się jako mówca. Pamiętaj tylko, żeby po przesłuchaniu również przetestować to, czego się dowiesz.
Fundament dobrego wystąpienia, czyli jak zadbać o głos
Głos to podstawa przemówienia. Choćby nie wiem jak dobrze była przygotowana sama treść, to jednak żeby mogła zadziałać, musi dotrzeć do publiczności. Właśnie (zazwyczaj) za pomocą głosu. Tymczasem często nie poświęcamy mu wystarczającej uwagi. Jak więc zadbać o swój głos?
Jak skutecznie uczyć się występować publicznie?
Czy występowania można nauczyć się tylko przemawiając lub biorąc udział w szkoleniach? Odpowiedź chyba jest jasna, skoro w ogóle zadajemy to pytanie. Jakie są zatem różne sposoby na to, żeby rozwijać swoje umiejętności prezentacyjne?
Jak zmieścić się w czasie swojego przemówienia?
To jedno z częściej zadawanych mi pytań. Odpowiedź na nie jest zaskakująco prosta i krótka – zrobić próbę. I niby mógłbym już skończyć artykuł, ale lepiej będzie dać Ci jeszcze kilka wskazówek odnośnie planowania czasu przemówienia.
5 skutecznych sposobów na opanowanie treści przemówienia
Masz genialny pomysł na przemówienie. Co możesz zrobić, żeby się upewnić, że kiedy staniesz na scenie, nic Ci nie ucieknie? Że powiesz wszystko, co sobie zaplanujesz i co jest dla Ciebie ważne? W tym tekście mam dla Ciebie pięć podpowiedzi.
Co zrobić z rękami podczas wystąpienia
“Co zrobić z rękami” to bez najmniejszych wątpliwości najczęściej zadawane pytanie na szkoleniach z wystąpień publicznych. A skoro jest popyt na tę wiedzę, to jest i podaż – w mnóstwie źródeł można znaleźć na ten temat niezliczone wskazówki i rady. Niestety bardzo często są one błędne.
Jak napisać przemówienie godne Oscara
W szkole nauczono nas bardzo prostej zasady: poprawnie skonstruowany tekst powinien składać się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia. I często, w dużym uproszczeniu wyglądało to tak: we wstępie mówimy, o czym zamierzamy powiedzieć w rozwinięciu. W rozwinięciu mówimy to. W zakończeniu mówimy, co powiedzieliśmy. I rzeczywiście być może sprawdza się to w wypracowaniu, ale już w przemówieniu – niekoniecznie.
Dlaczego taka konstrukcja przemówienia nie działa?
9 książek o wystąpieniach publicznych, które warto przeczytać
Często dostaję pytanie, jakie książki o przemawianiu polecam. No to proszę, oto lista moich ulubionych.
New Episodes Weekly
Live Every Thursday @ 9am